Të gjitha kategoritë
EN

Seritë ngjitëse epoksi të përbëra

Ti je ketu : home>Produkt>Ngjitës dhe ngjitës>Seritë ngjitëse epoksi të përbëra

  • https://www.beecorehoneycomb.com/upload/product/1591944618352171.jpg

Ngjitës F108 epoxy për panelin e huallit prej alumini


Vendi i origjinës: Kinë
Brand Name: BEECORE
Details paketimit: Lakër plastike
Koha për dorëzim: Rreth 15 ditë pune
Kushtet e pagesës: T / T, L / C
Aftësia furnizimit: 10 ton / ton në ditë


përshkrim i produktit

Detajet e shpejta

● BEECORE Ngjitësja Epoxy F108 është një shërues me dy përbërës, temperaturë dhome, ngjitës strukturor me performancë të lartë. Appliedshtë aplikuar për panelin e kompresuar me alumin alumini. Ka forcë të lartë të lidhjes, forcë qethjeje dhe asnjë rënie të lëngshme. Asnjë erë e veçantë dhe efekte të dëmshme për mjedisin dhe përdoruesit.

Përshkrim

Kjo ngjitës përdoret kryesisht për lidhjen e tabelës së huallit, produkteve të bordit të valëzuar, etj., Dhe mund të përdoret gjithashtu për lidhjen e përbërë të të gjitha llojeve të metaleve, drurit, patate të skuqura, pllaka të lëmuara, guri, pllaka MgO etj. Ky produkt është i lehtë për t’u përdorur, ka forcë të lartë lidhës pas shërimit të plotë, rezistencë të mirë për kompresim, rezistencë ndaj korrozionit dhe rezistencë ndaj plakjes.


Aplikime

Ky produkt përdoret kryesisht për lidhjen dhe varjen e gurit të brendshëm, si lidhja dhe varja direkte e mermerit dhe granitit, në murin e brendshëm ose në murin e betonit me metal, gjithashtu mund të përdoret për lidhjen e materialeve të ndryshme si guri, metali, etj. beton, bllok çimentoje, tulla balte etj.

● Përdoret për lidhjen e vetvetes dhe të ndërsjellë të pllakës PVC metalike, qeramike dhe shkumë, etj, ku kërkohet forcë e lartë ndikimi dhe rezistencë e forcës së lëvozhgës, të tilla si treni, ndërtimi i anijeve, montimi i motorëve të automobilave.

● Gjithashtu mund të përdoret për lidhjen e pjesëve të ndryshme strukturore të materialit të përbërë.


Përparësia konkurruese

Strength Fortësi e lartë lidhëse

Resistance Rezistencë e mirë për kompresim

Resistance Rezistencë ndaj korrozionit

. Rezistencë plakjeje


Ruajtje

● Duhet të vendoset në depo ose dhomë me temperaturë të ulët, koha më mirë të mos kalojë 6-12 muaj.

Products Produktet duhet të furnizohen në vend të thatë, të ventiluar dhe të freskët, jetëgjatësia e ruajtjes është një vit, mund të vazhdojë të përdoret nëse testi është në rregull.

Ky produkt është produkt i zakonshëm i rrezikshëm, duhet të mbahet larg zjarrit, burimit të nxehtësisë, të shmangë shirat dhe mbarimin, ngarkimin e ngadalësuar, dhe të shmangë ndikimin, përmbysjen, rrokullisjen etj.

HETIM