Të gjitha kategoritë
EN

Seritë ngjitëse epoksi të përbëra

Ti je ketu : home>Produkt>Ngjitës dhe ngjitës>Seritë ngjitëse epoksi të përbëra

  • https://www.beecorehoneycomb.com/upload/product/1591945206539548.jpg
  • https://www.beecorehoneycomb.com/upload/product/1591945209281812.jpg

Ngjitës epoksik GT1111 për tren me shpejtësi të lartë


Vendi i origjinës: Kinë
Brand Name: BEECORE
Details paketimit: Lakër plastike
Koha për dorëzim: Rreth 15 ditë pune
Kushtet e pagesës: T / T, L / C
Aftësia furnizimit: 10 ton / ton në ditë


përshkrim i produktit

Detajet e shpejta

● BEECORE Epoxy Adhesive GT1111 is a two-component, room temperature curing, high performance structural adhesive. It's applied for high speed train. It has high bond strength, shear strength and no liquid dropping. No peculiar smell and adverse effects to the environment and users.

Përshkrim

● GT1111 modified epoxy compound adhesive is a high-performance two-component solvent-free structural adhesive, free of formaldehyde and benzene, safe and environmentally friendly. Because it is obtained by modifying epoxy resin, it has excellent toughness, high adhesion strength, long construction time, easy to scrape glue, impact resistance, high and low temperature freeze-thaw cycle aging, high temperature aging resistance , Resistance to heat and humidity aging, acid and alkali corrosion resistance and many other advantages. The main agent (A) and the curing agent (B) are mixed and used according to the weight ratio A:B=2:1.


Aplikime

● This adhesive is mainly used for the bonding of honeycomb board, corrugated board products, etc., and can also be used for composite bonding of all kinds of metals, wood, chips, polished tiles, stone, MgO plate and so on. This product is easy to use, has high bonding strength after complete curing, good compression resistance, corrosion resistance and aging resistance.


Përparësia konkurruese

● High bonding strength

● Good compression resistance

● Corrosion resistance

● Aging resistance


Ruajtje

● Duhet të vendoset në depo ose dhomë me temperaturë të ulët, koha më mirë të mos kalojë 6-12 muaj.

Products Produktet duhet të furnizohen në vend të thatë, të ventiluar dhe të freskët, jetëgjatësia e ruajtjes është një vit, mund të vazhdojë të përdoret nëse testi është në rregull.

Ky produkt është produkt i zakonshëm i rrezikshëm, duhet të mbahet larg zjarrit, burimit të nxehtësisë, të shmangë shirat dhe mbarimin, ngarkimin e ngadalësuar, dhe të shmangë ndikimin, përmbysjen, rrokullisjen etj.

HETIM