Të gjitha kategoritë
EN

Paneli i huallit të aluminit

Ti je ketu : home>Produkt>Kolegjet e huallit>Paneli i huallit të aluminit

  • https://www.beecorehoneycomb.com/upload/product/1591752341168849.jpg
  • https://www.beecorehoneycomb.com/upload/product/1591752351284504.jpg
  • https://www.beecorehoneycomb.com/upload/product/1591752351373074.jpg
  • https://www.beecorehoneycomb.com/upload/product/1591752351889419.jpg

Paneli i huallit prej alumini të anodizuar për hekurudhat, autobusët, panelet e dyshemesë me anije


Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:PARA
Details paketimit:Rasti kompensatë
Koha për dorëzim:Rreth 15 ditë pune
Kushtet e pagesës:T / T,L / C
Aftësia furnizimit:2000 metër katror / metra katrorë në ditë


përshkrim i produktit

Detajet e shpejta

Paneli i huallit të aluminit përbëhet nga një bërthamë huall mjalti i vendosur në mes të dy fletëve të aliazhit të aluminit tëlastik. Këto panele ofrojnë një raport më të lartë forcë-peshë sesa fletët e ngurta, kështu që ato shpesh përdoren si një alternativë e lehtë ndaj aluminit të ngurtë.
 
Përshkrim

Panelet e huallit të aluminit të anodizuar marrin aliazh të anodizuar AI-Mg si lëkurë të përparme dhe fletë alumini të veshur me korrozion si lëkurë e pasme, brenda ka bërthama huall alumini. E gjitha aliazhi i përdorur është aliazh alumini i industrisë seri 3003.


Aplikime

Pip Tubacionet e gazit, kabllot, materialet e ndërtimit, etj

Decoration Dekorimi i murit të perdes për ndërtesat ku siguria është e rëndësishme, të tilla si aeroporti, spitali dhe qendra kërkimore

Boards Wallboards perde për muret e jashtme të ndërtesave normale

● Renovime për ndërtesa të vjetra dhe shtëpi të luajtshme

● Reformimi dhe dekorimi për mur, tavan, banjo, kuzhinë dhe ballkon të brendshëm

Fasadat

● Tabela, tavolina ekspozite dhe tabela njoftimesh

● Wallboards dhe tavanet për tunele

● Materialet për aplikim industrial, trupat e makinave dhe anijeve


Përparësia konkurruese

Materials Materiale ndërtimi të reja, moderne dhe të bukura
Procesi i anodizimit është i ndryshëm nga procesi i zakonshëm i pikturimit të aluminit. Procesi i anodizimit që elektrolizon elektrolitin e acidit përçues përmes rrymës elektrike për ta bërë anodizimin e sipërfaqes së aluminit dhe prodhimin e një filmi të dendur oksid mbrojtës. Filmi i oksidit nuk është shtesë si piktura, nuk do të bjerë jashtë.

● I sigurt, kursim i energjisë dhe i riciklueshëm
Filmi mbrojtës i anodizuar është një lloj lënde inorganike pa ndonjë artikull të dëmshëm. Alsoshtë gjithashtu materiale jo të djegshme dhe 100% e riciklueshme, kështu që nuk është e sigurt për t’u përdorur por edhe kursim i energjisë.

● Pastrohet dhe mirëmbahet lehtë
Sipërfaqja e huallit të aluminit të anodizuar është anti-ndotje dhe rezistencë ndaj motit. Komponenti i veçantë i filmit mbrojtës të oksidit e bën sipërfaqen e panelit të huallit të lirë nga pluhuri dhe gjurmët e gishtave.

● Paneli i Përbërë i Hjallit të BEECORE i prodhuar nga Jiangsu Beecore në Taizhou mori çertifikimin e Standardit të Lidhjes DIN 6701 A2, akreditimi për përdorimin e lidhjes ngjitëse në prodhimin e automjeteve hekurudhore dhe pjesëve të automjeteve hekurudhore.

specifikimet
Trashësia e fletës së aluminit0.5-1 mm ose të personalizuara
Trashësia e panelit të huallit10-25 mm ose të personalizuara
Gjerësia e panelit1220 mm, 1550 mm ose të personalizuara
Gjatësia e panelit2440 mm ose i personalizuar
Ngjyra Natyrore, e Bardhë ose siç kërkohet
Sipërfaqja përfundoi Anodizing


HETIM