Të gjitha kategoritë
EN

Alumini Bërthamë Bërthamë

Ti je ketu : home>Produkt>Alumini Bërthamë Bërthamë

  • https://www.beecorehoneycomb.com/upload/product/1594020379303735.jpg
  • https://www.beecorehoneycomb.com/upload/product/1594020386767238.jpg
  • https://www.beecorehoneycomb.com/upload/product/1594020391967125.jpg

Bërthamë e butë e butë e aluminit e personalizuar me max. 2000 mm gjerësi


Vendi i origjinës: Suzhou, Provinca Jiangsu, Kinë
Brand Name: BEECORE
Details paketimit: Rasti kompensatë
Koha për dorëzim: 7-15 ditë pune
Kushtet e pagesës: T / T, L / C, PayPal
Aftësia furnizimit: 1000 PCS në ditë

përshkrim i produktit

● BEECORE aluminum honeycomb core is made of 3003 or 5052 aluminum alloy foil which processed through gluing, stacking, hot pressing, sawing, and then stretched to regular hexagon. It has the advantages of regular hexagon shape, good mechanical properties, flat surface etc. It is widely used in construction and decoration.


Aplikime

● Ndërtimi dhe dekorimi


Përparësia konkurruese

Conduct Përçueshmëri e lartë termike

Resistant Rezistent ndaj flakës

Moisture Rezistencë e mirë lagështie dhe korrozioni

Resistant Këpurdhë rezistente

. Peshë e ulët

Strength Fortësi e lartë

specifikimet
Specifikim
Gjatësia anësore (mm) 0.6, 0.8, 1, 1.83, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 15, 20, 50
Trashësia e petëzuar (mm) 0.015, 0.021, 0.03, 0.04, 0.05, 0.06, 0.07, 0.08, 0.1, 0.15, 0.2
Aliazh Al3003, Al5052
Forma e furnizimit Unexpanded(block, strip) or expanded(slice); Unperforated or perforated; Slotted or unslotted
Sheet dhënat teknike
Specifikim Side length (mm) Trashësia e petëzuar (mm) Dendësia (kg / m³) Forca e ngjeshjes (MPa) Forca L-qethje (MPa) Forca W-Shear (MPa)
BHC3003-5-0.03 5 0.03 27 0.53 0.44 0.24
BHC3003-5-0.04 5 0.04 31 0.66 0.53 0.3
BHC3003-4-0.03 4 0.03 33 0.73 0.58 0.33
BHC3003-4-0.04 4 0.04 39 0.98 0.75 0.43
BHC3003-5-0.05 5 0.05 41 1.07 0.8 0.47
BHC3003-3-0.03 3 0.03 44 1.18 0.89 0.52
BHC3003-5-0.06 5 0.06 49 1.43 1.03 0.60
BHC3003-3-0.04 3 0.04 52 1.60 1.15 0.67
BHC3003-4-0.05 4 0.05 53 1.65 1.18 0.69
BHC3003-4-0.06 4 0.06 61 2.07 1.48 0.86
BHC3003-2-0.03 2 0.03 66 2.39 1.70 1.00
BHC3003-5-0.08 5 0.08 67 2.45 1.74 1.02
BHC3003-3-0.05 3 0.05 68 2.50 1.78 1.04
BHC3003-2-0.04 2 0.04 77 3.10 2.18 1.25
BHC3003-Beecore Alumini Bërthamë Core, 3003 Series


HETIM