Të gjitha kategoritë
EN

Alumini Bërthamë Bërthamë

Ti je ketu : home>Produkt>Alumini Bërthamë Bërthamë

  • https://www.beecorehoneycomb.com/upload/product/1593566317808162.jpg
  • https://www.beecorehoneycomb.com/upload/product/1593566322226536.jpg
  • https://www.beecorehoneycomb.com/upload/product/1593566326133088.jpg

Baza e butë e butë e aluminit e personalizuar e vendosur për panel të përbërë


Vendi i origjinës: Suzhou, Provinca Jiangsu, Kinë
Brand Name: BEECORE
Details paketimit: Rasti kompensatë
Koha për dorëzim: 7-15 ditë pune
Kushtet e pagesës: T / T, L / C, PayPal
Aftësia furnizimit: 1000 PCS në ditë
përshkrim i produktit

● BEECORE aluminum honeycomb core is made of 3003 or 5052 aluminum alloy foil which processed through gluing, stacking, hot pressing, sawing, grooving and then stretched to regular hexagon. It has the advantages of regular hexagon shape, good mechanical properties, flat surface etc. It is widely used in railway transportation, construction and decoration, electrical appliance, solar thermal utilization and new energy vehicle.


Aplikime

Transportation Transporti hekurudhor

● Ndërtimi dhe dekorimi

Iance pajisje elektrike

Ization Shfrytëzimi termik diellor

. Automjet i ri energjetik


Përparësia konkurruese

Conduct Përçueshmëri e lartë termike

Resistant Rezistent ndaj flakës

Moisture Rezistencë e mirë lagështie dhe korrozioni

Resistant Këpurdhë rezistente

. Peshë e ulët

Strength Fortësi e lartë

specifikimet
Specifikim
Gjatësia anësore (mm) 0.6, 0.8, 1, 1.83, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 15, 20, 50
Trashësia e petëzuar (mm) 0.015, 0.021, 0.03, 0.04, 0.05, 0.06, 0.07, 0.08, 0.1, 0.15, 0.2
Aliazh Al3003; Al5052
Forma e furnizimit Unexpanded(block, strip) or expanded(slice); Unperforated or perforated; Slotted
Sheet dhënat teknike
Specifikim Gjatësia anësore (mm) Trashësia e petëzuar (mm) Dendësia (kg / m³) Forca e ngjeshjes (MPa) Forca L-qethje (MPa) W-Shear strength
BHC3003-5-0.03 5 0.03 27 0.53 0.44 0.24
BHC3003-5-0.04 5 0.04 31 0.66 0.53 0.30
BHC3003-4-0.03 4 0.03 33 0.73 0.58 0.33
BHC3003-4-0.04 4 0.04 39 0.98 0.75 0.43
BHC3003-5-0.05 5 0.05 41 1.07 0.80 0.47
BHC3003-3-0.03 3 0.03 44 1.18 0.89 0.52
BHC3003-5-0.06 5 0.06 49 1.43 1.03 0.60
BHC3003-3-0.04 3 0.04 52 1.60 1.15 0.67
BHC3003-4-0.05 4 0.05 53 1.65 1.18 0.69
BHC3003-4-0.06 4 0.06 61 2.07 1.48 0.86
BHC3003-2-0.03 2 0.03 66 2.39 1.70 1.00
BHC3003-5-0.08 5 0.08 67 2.45 1.74 1.02
BHC3003-3-0.05 3 0.05 68 2.50 1.78 1.04
BHC3003-2-0.04 2 0.04 77 3.10 2.18 1.25
BHC3003-Beecore Alumini Bërthamë Core, 3003 Series

HETIM